Netsis ERP

NET1 Teknoloji Anonim Şirketi

Broşürü İndirin Hızlı Teklif Talebi

İşletmeler kendi içinde, satış, satın alma, lojistik, üretim, planlama, finansman yönetimi, yönetim muhasebesi gibi süreçlerini klasik kurumsal kaynak planlama uygulamalarıyla otomatize ederken, kendisi ile müşterilerini ve tedarikçilerini elektronik ortamda buluşturacak uygulamalara da ihtiyaç duyuyor.

Netsis Standard, işletmelerin finans ve muhasebe uygulamalarına ek olarak müşteri ilişkileri yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, ileri üretim planlama gibi uygulamaları ile özellikle üretim yapan orta ölçekli sanayicilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirildi.

Modüler yapısı ile işletmelerin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilen Netsis Standard, yabancı dil, eş zamanlı çok kullanıcı, çoklu para birimi, uluslararası muhasebe standartları gibi birçok teknolojik özelliğiyle fark yaratıyor.

Türkiye ve yurt dışında işletme ve şubeleri olan kurumlara yönelik ve bu işletmelerin tamamı ile entegre ve modüler olarak çalışmaya olanak tanıyor.

E-Fatura / E-Defter

İş süreçlerinin elektronik ortama taşınmasını destekleyen Netsis, işletmelerin e-Fatura (elektronik fatura) ve e-Defter (elektronik defter)’e geçiş süreçlerinde öncü olmaya devam ediyor.

Müşteri İlişkileri Yönetimi

NetCRM, Müşteri İlişkileri Yönetimi uygulamasıdır. Saha operasyonlarını yönetmeniz ve müşteri memnuniyeti sağlamanız adına ihtiyaç duyduğunuz tüm verileri ve fonksiyonları içerir.

Tedarik Zinciri Yönetimi

Tedarikçilerinizin bilgilerini yönetebiliyor musunuz?Planlamadan, tedarikçi siparişlerine; irsaliye, faturalama, kalite kontrol ve ambar girişe kadar tüm sürece hâkim misiniz?

NetHR İnsan Kaynakları

Şirket yaşam döngünüzün temelini oluşturan tüm diğer kaynaklarınız gibi insan kaynağınızı doğru belirlemeniz, konumlandırmanız ve şirket hedefleriniz doğrultusunda verimli bir şekilde yönlendirmeniz gerekir.

Finans Yönetimi

Tüm fonksiyonlarınız ne kadar sağlıklı ve verimli bir şekilde işlerse işlesin; finans yönetiminiz zayıfsa işletme olarak başarıya ulaşmanız kesinlikle mümkün değildir. Maliyetlerinizi doğru yönetebiliyor musunuz?

Üretim

Ekip ve tezgâhlarınızın performansına hâkim misiniz? Planlama ile bütünleşik çalışabiliyor musunuz? Üretim kayıtlarınız güncel mi? Malzeme stoklarınız kontrol altında mı?İş emirlerinin ne kadarı açık?

Netsis serisi ürünlerin en kapsamlı versiyonu olarak geliştirdiğimiz Enterprise, Türkiye ve yurt dışında işletme ve şubeleri olan kurumlara yönelik ve bu işletmelerin tamamı ile entegre ve modüler olarak çalışmaya olanak tanıyor.

Netsis Enterprise 10 kullanıcılı işletmelerden, 500 kullanıcılı holding yapısındaki çok işletmeli kuruluşlara kadar çözüm sunuyor. İşletme/holding mantığı, Oracle veritabanlarını desteklemesi, çoklu dil desteği, satır bazı güvenlik uygulaması, kurumsal karne ve iş zekası gibi özellikler Enterprise’ı diğer ürünlerden ayırarak öne çıkarıyor.

Netsis Enterprise kurumsal iş çözümünün detaylı özellikleri aşağıdaki alt başlıklarda incelenebilir.

İşletmeler kendi içinde, satış, satın alma, lojistik, üretim, planlama, finansman yönetimi, yönetim muhasebesi gibi süreçlerini klasik kurumsal kaynak planlama uygulamalarıyla otomatize ederken, kendisi ile müşterilerini ve tedarikçilerini elektronik ortamda buluşturacak uygulamalara da ihtiyaç duyuyor. Netsis Standard, işletmelerin finans ve muhasebe uygulamalarına ek olarak müşteri ilişkileri yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, ileri üretim planlama gibi uygulamaları ile özellikle üretim yapan orta ölçekli sanayicilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirildi.

Modüler yapısı ile işletmelerin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilen Netsis Standard, yabancı dil, eş zamanlı çok kullanıcı, çoklu para birimi, uluslararası muhasebe standartları gibi birçok teknolojik özelliğiyle fark yaratıyor.

Netsis Standard, 3 kullanıcılı işletmelerden, 40 kullanıcıya kadar olan orta ölçekli sanayicilerin hizmetine sunuluyor.

Netsis Standard, kurumsal iş çözümünün detaylı özellikleri aşağıdaki alt başlıklarda incelenebilir.

Orta ölçekteki firmalara yönelik çözümümüz Entegre.Net ile iş süreçlerinizi bütünleşik bir yapıya kavuşturarak yeni teknolojilerin avantajlarından yararlanmakla kalmıyor, esnek yapısı ve kullanım kolaylığı sayesinde Entegre.Net ile iş dünyasına paralel gelişen tüm ihtiyaçlarınız için pratik bir çözüme kavuşuyorsunuz.

Netsis serisi ürünlerimizden Entegre.Net’in ürün İçeriği;

 • Müşteri Yönetim sistemi,
 • Satış döngüsünde, sipariş-teslimat aşamaları takip,
 • Satın alma döngüsünde, tedarikçi yönetimi, sipariş-mal alım aşamaları,
 • İşletme içinde, malzemenin işletmeye gelişi, depolanması, işletme, dahilindeki hareketler, sayım vb., üretim işlemleri, ürün sevkiyat-teslimat-faturalama işlemleri,
 • Finans tarafında, cari hesapların nakit, çek/senet, kredi kartı, banka işlemleri ile takibi,
 • Tüm faaliyetlerin muhasebe entegrasyonu, dönem sonu maliyetlendirme, tek düzen hesap planı, resmi defter basımları, mali tablolar,
 • İnsan kaynakları bordrolama işlemleri,
 • Sabit kıymet takibi,
 • Geniş raporlama seçenekleri, yardım sistemi, kullanım kolaylıkları ve güvenlik.

Satış gücünüzü mevcut müşterilerinizin siparişlerini toplamak yerine yeni müşteriler kazanmaya odaklamayı düşünür müsünüz? Bayilerinizin “siparişlerimizi internetten girelim” taleplerine ne diyorsunuz?

Bu iki sorunun size işaret ettiği temel kavram şudur: “Satış kanallarınızı nasıl daha iyi yönetebilirsiniz?”

NETSiS Kanal Yönetimi Modülü; e-ticaret, medya, toptan ve perakende satış ile yan sanayi üretim faaliyetleriniz için en uygun çözümleri size sunuyor. Yanı sıra paket haline getirebileceğiniz hizmetlerin siparişi, satışı ve tahsilâtı için de yüksek bir performans vaat ediyor. NETSiS, gelişmekte olan B2B pazarında aktif bir oyuncu olarak öne çıkarken özellikle üçüncü parti ürünlerle kıyaslanan tam entegre çalışabilme özelliğine sahip modülleri, çözümleri ve destek ürünleri ile öne çıkıyor.

Bugüne dek geniş bayi ağları ile çalışan ve büyük ürün – fiyat listeleri matrisine sahip çok sayıda firmanın öncelikli tercihi, NETSiS Kanal Yönetimi Modülü oldu. Müşterimiz olan firmalar, esnek ve kullanıcı dostu modüllerimizi özel projelerle kişiselleştirerek çalışma bünyelerine kolayca uyarladı.

B2B modülümüzün başlıca kullanıcıları arasında kitap ve albüm dağıtıcılarını, ecza depolarını, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren yedek parçacıları, gıda üreticilerini ve toptancıları sayabiliriz.

KOBİ veya KOBİ üzeri kapasitede bir işletme iseniz, ölçeklenebilir esnek mimariye sahip B2B modülümüzü NETSiS Standart veya NETSiS Enterprise ile bütünleşik olarak kullanabilirsiniz.

Teknik Özellikler

 • SQL 2012 uyumlu.
 • Web uygulaması, IIS 7 ve üzeri
 • Windows XP ve üzeri işletim sistemlerinde çalışabilme özelliği.
 • Chrome, IE, Firefox, Opera ve Safari gibi tarayıcıların güncel sürümleri ile uyumlu çalışabilme yeteneği.
 • NETSiS Standart ve NETSiS Enterprise ERP yazılımlarından en az biriyle birlikte entegre çalışabilme yeteneği
 • MS Office Word, Excel 2003 ve üzeri sürümlere uyumlu rapor benzeri çıktı dosyaları oluşturma
 • SMTP sunucu üzerinden e-posta desteği
 • SMS desteği

Fonksiyonlar

Pazarlama faaliyetlerinize aşağıda sıraladığımız katkıları sağlamayı garanti eden NETSiS Kanal Yönetimi Modülü’nü yakından tanıyın:

 • Tanıtım gücünüzü yüzlerce kez artırıp, binlerce kez hızlandırabilirsiniz.
 • 7/24 yayında kalan ve güncelliğini hiç kaybetmeyen dijital yayıncılık alanında faaliyet gösteriyorsanız, sistemin size sunduğu olanaklar sayesinde basılı yayıncılığa göre kıyaslanamayacak kadar ucuz ve hızlı çözümlerden faydalanabilirsiniz.
 • Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için mesafeleri sıfırlayabilirsiniz.
 • Kampanya kararlarınızı saat mertebesinde yayına alabilirsiniz.
 • Sitenize ulaşabildiğiniz her yerden içeriğinizi güncelleyebilirsiniz.
 • Kullanıcılarınızla daha direkt iletişim kurabilir, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yaparken sosyal ağlarda otomatik tanıtım yapabilirsiniz.
 • Ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen her işletme, sistem sayesinde potansiyel bayiiniz haline gelebilir.
 • Sipariş almak için harcadığınız işgücü maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.
 • Sipariş alırken yaptığınız hataları minimize edebilirsiniz.
 • Bayileriniz, kredi kartlarını kullanarak cari hesaplarına mahsuben size web siteniz üzerinden 7/24 ödeme yapabilir.
 • Kredi kartı ile ödeme alarak tahsilât performansınızı yükseltebilir, bu yolla tahsilât maliyetlerinizden başarıyla tasarruf edebilirsiniz. Web sitesi üzerinden gerçekleşen arz (sunum) > sipariş alma > tahsilat süreçlerinizi rahatça icra edebilir ve kolayca yönetebilirsiniz.

Tedarikçilerinizin bilgilerini yönetebiliyor musunuz? Planlamadan, tedarikçi siparişlerine; irsaliye, faturalama, kalite kontrol ve ambar girişe kadar tüm sürece hâkim misiniz?

Kurumlar, günümüz ekonomik koşullarında bir yandan yenilikleri takip etmek ve müşteri geri dönüşlerindeki kalite oranını artırmak için uğraş verirken diğer yandan maliyetleri indirmeye dair acımasız bir baskı ile karşı karşıyadır. Üstelik bu telaş, bu baskı, daha iyisine imza atma çabası hiçbir zaman sona ermez ve ermeyecektir.

Yukarıda yer alan sorulara rahatça cevap veremeyen firmalar, iş dünyasının bitmek bilmeyen fırtınalı mevsimlerinde sıkıntılı anlar yaşarken, bu sorulara verilecek ferah cevapları elde edebilmenin en kestirme yolu, entegre çalışacak sistemler kurmaktır.

Netsis serisi Tedarik Zinciri Yönetimi; müşterilerinizi, sizi ve tedarikçilerinizi verimli bir e-birliktelik (e-collaboration) ortamında buluşturarak tedarikçiden müşteriye dek uzanan tüm bilgi akışının elektronik ve ortak bir ortamda gerçekleşmesini sağlar.

E-birliktelik ortamında tedarik zincirindeki halkalarda kullanılan tüm uygulamalar, taraflar arasında bütünleşik bir bilgi alışverişi sağlamaktadır. Bu ortam, aynı zamanda planlama, gerçekleştirme ve tüm tedarik zincirinin koordinasyonuna kusursuz bir şekilde yardımcı olur.

Tedarik ve Üretim

Günümüz tedarik zinciri uygulamalarında ana firma ile tedarikçiler arasında en verimli bilgi akışı, elektronik portaller aracılığıyla yapılmaktadır. Üretim sektörlerinde faaliyet gösteren tüm firmalar, günlük olarak gerçekleştirdikleri planlama uygulamaları sonucunda haftaları, ayları kapsayan tedarikçi siparişleri hazırlamaktadır. Bu siparişlerin bir kısmı neredeyse planlama aşamaları sırasında kesinleşirken, bir kısmı ise daha ileri tarihlere angaje edilir.

Tedarikçiler, ana sanayinin talep ettiği düzende ve miktarda sevkiyat yapabilmek için bu portalleri kullanmak, yayınlanan planları elektronik ortamda kendi sistemlerine kaydetmek ve aynı düzende kendi iş planlarını güncellemek durumundadır. Tedarikçi, portalden alacağı planları kendi sistemine entegre ederek kendi planlama süreçlerini tamamladıktan sonra satın alma gereksinimlerini belirler.

Tedarikçi, isterse kendi alt tedarikçileri için yine portal aracılığıyla planlar yayınlayabilir ve siparişler, böylece tedarik ağının en alt seviyesine kadar portaller vasıtasıyla iletilmiş olur.

Tedarikçi – Üretici portali, günümüz teknolojilerinin geldiği noktada, yayınlanan siparişleri almak; planlama, üretim, sevkiyat süreçleri sırasında geribildirimler vasıtası ile bilgi iletmek ve tahsilât işlemlerine kadar uzanan birçok faaliyet alanında elektronik, bütünleşik bir bilgi transferi olanağı sunmaktadır.

Stok Yönetimi

Netsis Stok Yönetimi serisi ile stoklarınız tamamen kontrol altındadır. Kaçaklar önlenmiş; eksik ya da fazla stoktan dolayı oluşacak zarar ortadan kalkmıştır ve her malzemenin stoktaki lokasyonu net bir şekilde bellidir.

Netsis’in yaratıcısı olduğu stok yönetimi sistemleri, işlemleri eşzamanlı olarak takip etme konusunda size pek çok kolaylık sunar:

 • Malın irsaliye ve / veya fatura ile işletmeye girişi,
 • İşletme içinde ya da uzak lokasyonlarda bulunan depolar ya da işletme şubeleri arasındaki transferler;
 • Üretim sarfları ve diğer depo giriş / çıkış işlemleri ile depo bakiyelerinin takibi, artık sizin için bitmez bir sıkıntı olmaktan çıkar.

Bu sistemde üç seviyeli “stok yer kavramı” bulunur: Şube, Depo ve Lokasyon. Sistem sayesinde hem maliyetlendirme; hem de miktar raporlarına bir bakışta hâkim olma imkânına sahip olabilirsiniz.

Stokların girişi, ambarlar arasında dolaşımı, sarf ve çıkış hareketleri kaynak işlemler sırasında otomatik olarak oluştuğu için çok detaylı bir lokasyon / bakiye takibi yapma şansına sahip olursunuz.

Sistem, ayrıca size her transferde eksi bakiye kontrolü yapma olanağını da sunacaktır.

“Dinamik Depo” Kavramı İle Tanışın!

Stok konusunda klasik anlayışın bağlayıcı engellerini ortadan kaldırmak, sistemin en cazip özelliklerinden biridir. “Dinamik depo” olarak adlandırdığımız lokasyon takibi sistemi, size pek çok kolaylık sunar:

Bu sayede, klasik ambar takiplerine has “ürün ambarda hep belli bir yerdedir” kavramı kolaylıkla ortadan kalkar. Böylece ürünleri ambarın değişik noktalarında kolayca stoklayabilir; ambar alanınızı çok daha etkin, verimli ve kullanışlı bir stok alanı olarak yeniden tasarlayıp değerlendirebilirsiniz.

Stok Sınıflarına Özel Barkod Ve RFID Yaratabilme Kolaylığı

Otomasyon, stoklarla ilgili her çeşit işlemde Barkod Ve RFID Sistemleri sayesinde sağlanır. Sistemin mal bazında sınırsız barkod tanımlama özelliğinden faydalanarak satın alma, ambar uygulamaları ya da satış uygulamaları için ayrı barkodlar basabilir, size özel entegre sistemler kurabilirsiniz.

Farklı barkod yazıcılarını da destekleyen Stokbar Modülü sayesinde mal kabul ya da depo hareketleri sırasında işlem gören stoklar için geçerli fiyat listelerine göre gereken miktarda barkod etiketi tasarlayabilir, tasarladığınız barkodları basabilirsiniz.

Bu akış, aynı zamanda e-birliktelik özelliği ile desteklenmektedir. Bu işlemler gerçekleşirken, siz de tedarikçi ve müşterilere otomatik olarak e-mail ve sms yolu ile bilgi verebilirsiniz.

Kalite Kontrol

NTM (Netsis Transfer Modülü) ise size pek çok başka kolaylık sağlayacaktır: Sayım, ambar kabul, üretim gibi stok hareketlerinin sahada el terminallerine işlendiği sistemler kullanıyor iseniz, NTM’i kullanarak verileri kolaylıkla ana sistemdeki ilgili belgelere aktarabilirsiniz.

Kafanız Rahat Olsun: Stok Fiyat Sistemi

Stok Fiyat Sistemi, mal bazında dört satış ve dört alış fiyatı; dövizli alış ve satış fiyatları yaratmanıza yardımcı olan bir sistemdir. Mallar için tarih bazında ve belli müşteri / satıcılara yönelik alış – satış fiyat listeleri yaratabilir, bu listelerden alım / satım işlemi yapabilir ve eski listelerden otomatik olarak yeni listeler yaratabilirsiniz.

Netsis Enterprise kolaylıklarından faydalanarak fiyatlarınızı zahmetsizce güncel halde tutabilir, çeşitli fiyat listelerinin her an erişilebilir olması sayesinde, bilgiye en hızlı şekilde erişerek alıcınızı zaman kaybetmeden yanıtlayabilirsiniz.

Sayım İşlemleri Angarya Olmaktan Çıksın

Uygulamada, mal ve depo bazındaki sayımı işlemek ve uygun maliyetlendirme yöntemi ile bilgisayardaki bakiyeyi fiziksel bakiye ile dengelemek mümkün müdür?

Netsis, bu konuda da size özel kolaylıklar yaratır.

Netsis, yaratıcısı olduğu sistemler sayesinde malzeme ve ürünlerinizin dönemsel fiziksel mevcutlarını belirlemek ve çeşitli sebeplerle bilgisayarla mevcut stok arasında oluşan farkın ortaya çıkarılması konusunda kontrol imkânlarını artırırken, pratik işlemlerle işinizi kolaylaştırır.

Stok işlemlerinizi pratik yöntemlerle yapabiliyor olmanız, fiziksel sayım sırasında ortaya çıkan zaman, emek ve işgücü kaybınızı minimize ederken, aktif operasyonlarınızı daha kısa süreyle durdurmanızı sağlayacak, farkların mevzuata uygun dengelenmesi ile takibiniz, gerçek mevcutlarınız üzerinden sürdürülecektir.

Ayrıca, kontrol hep sizdedir: Seri ve lot takibi ile tüm stoklarınızın giriş, sarf, yarı ürün ve tam ürün olarak çıkış aşamasında izlenebilirliğin sağlanması mümkündür.

Sevkiyat

Bilgi akış sisteminde talep – teklif aşamasından geçerek sipariş haline gelmiş satış veya satın alma kayıtları, sevkiyat ya da ambar girişi sırasında irsaliye ile devam eder ve fatura işlemleri ile süreç tamamlanır.

Organizasyonunuzun fiziksel yerleşimi gereği, merkez ile sevkiyat birimi farklı yerlerde ise sevkiyatın gerçekleşmesi için önce sevk emri çıkartılır ve ardından uygun kapasitedeki nakliye aracının kullanılacağı yükleme emri verilir. Sipariş, sevk emri, yükleme emri, irsaliye ve ardından gelecek fatura belgelerine uzanan süreçte, her aşamada bir önceki adımdaki bilgiler baz alınır.

Sistemin size takip yeteneği açısından sağlayacağı diğer kolaylıklara da hazır olun:

Netsis’in size önerdiği kolaylık ise şudur: Tüm bu işlemlere dair belgeleri işlemlerin sırasına sadık kalacak şekilde tamamen otomatik olarak hazırlayabilirsiniz. Tüm süreçte, nakliye ve teslimat bilgilerinin, ayrıca ek maliyetlerinin kayıt ve kontrolü sizdedir.

İhracat ve ithalat uygulamalarına dair mevzuat farklılıklarını ve döviz işlemlerini de aynı süreçte takip edebilirsiniz.

İthalat işlemlerine, mal gelişine, gümrük sonrası kapatmaya; kısmi kapatmaya, maliyetlerin yansıtılmasına; ihracat işlemlerinin otomatik olarak gerçekleştirilmesine, proforma fatura tanzimine ve ihracat şekline göre masrafların hesaplanmasına dair tüm adımlar süresince meydana gelecek her türlü işlem, otomatik olarak sistemin ilgili modüllerine birbirilerine entegre olarak kaydedilecektir.

Bu akış, aynı zamanda e-birliktelik özelliği ile desteklenmektedir. Bu işlemler gerçekleşirken, siz de tedarikçi ve müşterilere otomatik olarak e-mail ve sms yolu ile bilgi verebilirsiniz.

Ekip ve tezgâhlarınızın performansına hâkim misiniz?

Planlama ile bütünleşik çalışabiliyor musunuz?

Üretim kayıtlarınız güncel mi?

Malzeme stoklarınız kontrol altında mı?

İş emirlerinin ne kadarı açık?

Üretim süreci dendiğinde akla ilk gelen bu soruların altını çizdiği üzere hâkimiyet, güncellik, bütünleşiklik, kontrol ve yeterlilik; başarılı operasyonlara imza atmak adına gerekli anahtar kelimeler olarak karşımıza çıkıyor.

Soruların ilk kelimesine bakacak olursak da karşımıza sırası ile şu temel kavramlar çıkıyor: Ekip, Planlama, Üretim, Malzeme ve İş.

İşletmenizdeki üretim sürecine tam hâkimiyet için gerekli tüm işlevleri içeren Netsis Üretim Modülü ile karmaşık ürün ağaçlarınızı kolaylıkla tanımlayabilir; malzeme sarflarınıza, yarı mamul stoklarınıza, firelere, hurdalara, alternatif kullanımlara ve iş emirlerinize dair tüm işlemleri bütünleşik sistemlerle takip edebilirsiniz.

Ayrıca; ön maliyet izleyebilme, barkod ve RFID sistemleriyle entegre şekilde fabrikanızın gerçek zamanlı işleyiş takibini yapabilir, üretim makinelerinizin ve iş tezgâhlarının bakım yönetimi gibi farklı alanları kapsayacak derecede geniş bir yelpazede çözümlere sahip olabilirsiniz.

Ürün Döngüsü

Zorlu piyasa koşulları, artan maliyetler, pazardaki oyuncuların değişmesi ve meydana gelen teknolojik gelişmeler gibi pek çok faktör, ürün ağaçlarının zamanla değişmesine sebep olur. Ürün ağaçlarında meydana gelecek değişim süreçlerini de doğal olarak ürün reçetelerinin revizyonu takip edecektir. Bu durumda, ürün yaşam döngüsünü oluşturan unsurlarda ortaya çıkacak kritik değişikliklere göre firmanızın sistemini değişen koşullara uyumlamanız kaçınılmaz olacaktır.

Netsis Ürün Yaşam Döngüsü Modülü ile meydana gelen değişiklikleri hızlı işlemlerle tüm ürün ağaçlarına yansıtabilir, acil çözümler için izlediğiniz eski ürün ağaçlarından geçici şablonlar oluşturabilir ve böylece, malzeme – kapasite planlamanızda bir adım önde olabilirsiniz.

Modül; yukarıda sıralanan temel fonksiyonların yanı sıra sizi elinizdeki alternatifleri de değerlendirmeye çağıracaktır. Esnek yapılandırılmış özellikleri ile farklılaşan ürünler için yenilikçi politikalar geliştirmenize yardımcı olmakla kalmayacak; üretim esnasında belirleyeceğiniz alternatif politikalara göre en uygun ikame stokunu otomatik olarak belirleyecektir. Ayrıca, modülünüzün sağladığı alternatif analizler sayesinde mevcut bakiye malzemelerin optimum kullanımını sağlayabilirsiniz.

Tüm bunlarla beraber, her seviyede mühendislik çalışmalarını içeren resmi, çizimi ve prosedür notlarını sistemde saklayabilir, çeşitli yöntemler kullanarak ürün maliyeti belirleyebilirsiniz.

Ürün Konfigüratörü İle Tanışın

Hemen her sipariş bazında ürün ağaçlarında ve rotalarda özelleştirmelerin yoğun olduğu işletmeler için büyük esneklikler ve kolaylıklar sağlayan Ürün Konfigüratörü, müşterilerinizden gelen taleplere göre ürünlerinizi çeşitlendirirken en büyük yardımcınız olacak.

Netsis Ürün Konfigüratörü sayesinde modüler bir ürün yapısı kurgulayarak değişen müşteri ihtiyaçlarına hızlı ve etkin bir şekilde karşılık verecek ürün opsiyonları oluşturabilir, müşteri siparişi bazında ürünlerinizi özelleştirilebilirsiniz.

Konfigüratörü kullanarak sıfırdan bir ürün ve ürün ağacı oluşturabilir veya mevcut bir ürün üzerinde değişiklik yaparak yeni ürünler türetebilirsiniz. Bütün bu işlemler görsel bir ürün ağacı üzerinden tut – sürükle – bırak tekniği ile pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Ürün ağacı üzerinde yapılan değişiklikler reçete kaydını da etkileyeceğinden, reçete üzerinde ayrıca değişiklik yapmaya gerek kalmayacaktır.

Netsis Ürün Konfigüratörü üzerinde yeni bir ürün yaratıldığında veya mevcut bir ürün üzerinde değişiklik yapıldığında, yeni tasarı bir taslak kodu ile kaydedilir. Kullanıcı bu taslağı isterse ilgili yetkililerin ön onayına, ön onay sistemi kullanılmayacak ise direkt onaya iletebilir. Sistem, onay için önceden tanımlanmış kullanıcılara e-posta ile bir bilgilendirme mesajı gönderecektir. Onay verecek kullanıcı ürün ağacı üzerinde istediği değişikliği yapabilir, yeni bileşenler için stok kaydı açabilir ve tüm yeni stok kayıtlarını yaptıktan sonra taslağı onaylayabilir. Uygun görülmeyen taslaklar ise reddedilir ve süreç böylece tamamlanır.

Diğer Kullanım Özellikleri:

 • Ürün konfigürasyonu yapılırken müşterinin özellikle değiştirilmemesini talep ettiği bileşenler işaretlenebilir ve bu bileşenler, ürün ağacı üzerinde “değiştirilemez” ibaresi ile tanımlanır.
 • Ürün konfigürasyonu işlemlerini kolayca yapabilmek için modüler bir yapı kurgulanmalıdır. Bu amaçla ürün grupları tanımlandıktan sonra tüm gruplar mevcut mamuller ile eşleştirilir. Birbirinin yerine kullanılabilecek bileşenleri belirlemek için ayrıca “ikame malzeme grupları” tanımlanır.
 • “Stok kodları” ikame malzeme grupları ile eşleştirilir; her stok için özellik ve değer tanımlaması yapılır. Örneğin, özellik “renk”; değer “kırmızı” olarak tanımlanır ve bu tanımlamalar, aynı özellik ve değeri taşıyan stok kodlarına atanır. Bu şekilde, müşterinin talepleri doğrultusunda hangi özelliklere sahip bir ürün oluşturulduğu talebi onaylayacak yetkililere açıkça ve kolayca tarif edilebilir.
 • Konfigürasyon kuralları kolayca tanımlanabilir ve ürün üzerinde yapılacak bileşen değişikliklerinin bu kurallara uygun olup olmadığı, sistem tarafından otomatik olarak kontrol edilir. Sistem, böylece hatalı ürün tanımlamalarına dair tüm ihtimalleri ortadan kaldırır. Örneğin, bir ikame malzeme grubundaki bileşenlerin ürün ağacı üzerinde değiştirilmesi kısıtlanarak ürün ağacı üzerinde yapılacak değişiklikler sırasında bu alana yapılabilecek tüm müdahaleler engellenebilir.
 • Ürüne ait reçete bilgileri Ürün Konfigüratörü ekranlarından görüntülenebilir.
 • Ürün üzerinde yapılan değişiklikler sonrası oluşan yeni mamul ve yarı mamuller için Ürün Konfigüratörü içinden stok kaydı açılabilir.

Kalite Kontrol

Müşteri ihtiyaçlarının tam olarak karşılanması ve ürün – hizmet kalitesinin mümkün olan en üst düzeye çıkartılması, kalite yönetimi uygulamasının temel amacıdır. Kalite yönetim sistemi, günlük operasyonlardan uzun dönemli stratejik planlara kadar tüm lojistik tedarik zinciri süreçlerinizi desteklemek üzere tasarlanmıştır.

Sistem; temel olarak size her aşamada yardımcı olacaktır: Satın alma sürecinde elinize ulaşan malzemeye; üretim sürecinde ortaya çıkan yarı ürün ve ürünlere, satış sonrasında ise servis edilmiş mal ve hizmetlere dair kalite kayıtlarını elinizde tutma olanağı sunar. Kalite kontrol sistemi, aynı zamanda üretim sistemi ile entegre çalışmaktadır.

Üretim Akış Kontrol

Belirlemiş olduğunuz üretim planının aksamaması için fabrika içerisinde gerçekleşecek en ufak gecikmeden zamanında haberdar olmalısınız. Hangi makine, hangi operasyonu gerçekleştirirken durdu? Arızası neydi? Bu sırada hangi personel çalışıyordu? Bu soruların cevaplarına dakikasında ulaşmalısınız.

Eğitim planlamalarınızı doğru yapabiliyor musunuz? Eğitim maliyetlerinizi ve eğitimlerin ekibinize sağladığı pozitif katkıyı somut olarak ölçümleyebiliyor musunuz?

Netsis Üretim Akış Kontrol Modülleri sayesinde fabrika içerisindeki üretim ile ilgili tüm aktiviteleri eşzamanlı olarak izleyebilirsiniz. Barkod ve RFID teknolojileri ya da direkt makinelerinizden bilgi çekerek kuracağınız otomasyon aracılığıyla size akacak sıcak bilginin sürekliliğini sağlayabilirsiniz.

Netsis Üretim Akış Kontrol Modülleri ile tezgâh, operasyon, işçi bazında ürün – üretim kayıtlarını anında sisteme işleyebilirsiniz. Bu kayıtlar sayesinde duraklama zamanları, arızalar, fire bilgileri, üretim performanslarında meydana gelen dalgalanmalar ve işçi puantajına dair bilgileri arşivlerken, maliyet muhasebesine temel oluşturacak verileri de elde etmiş olursunuz.

Size en uygun sistemi kullanarak, ortak bir planlama dili yaratın.

Ne zaman teslim edersiniz?
Bu soruyu hiç tereddüt etmeden yanıtlayabiliyor musunuz?

Kusura bakmayın; gecikiyoruz…
Bu cümle, sıkça kullandığınız cümleler listesinde ilk sıralarda mı?

Malzeme eksiğinden dolayı, satın almayı uçakla yapmak zorundayız efendim…
Satın almada sıkıntı mı var?

Tezgâhlar boşta ama teslimat hâlâ neden gecikiyor?
Üretim – Teslimat zincirinde neyin yolunda gitmediğini bir türlü bulamıyor musunuz?

Ana firmanın sipariş revizyonları için hemen önlem almamız lazım…!
Kısa vadeli çözümler bulmaktan sıkılmadınız mı?

Sanayici için planlama uygulamaları, bir bütün olarak işin can damarını teşkil eder. Her üretici firma; sadece kendi planlama fonksiyonlarının aksaksız ve eksiksiz çalışması ile yetinmez. Tedarikçilerinin de kendi benimsediği sistem ile en uyumlu, en uygun planlama sistemini yürütmesini bekler.

Zira bilir ki; tedarik zincirinin başarısı, öncelikle ortak bir planlama dili yaratmaktan, sonra sistemlerde eş uyumdan geçer.

İşletme bazında baktığımızda, temel planlama uygulamalarını Ana Üretim Planlaması, Kapasite Planlama, Malzeme Gereksinim Planlamama ve İleri Üretim Planlama olarak sıralayabiliriz. Perakende ve dağıtım sektörlerinde de kullandığımız ortalama tüketim hesaplarını baz alacak olursak, Yerine Koyma (Replenishment) algoritmalarına dair uygulamaları da göz ardı edemeyiz.

 • Ana Üretim Planlama
 • Kapasite Planlama
 • Malzeme Gereksinim Planlama
 • İleri Üretim Planlama (Çizelgeleme/Tezgâh Yükleme)
 • Sarf Bazlı Planlama (Replenishment)

Sizin İçin En Verimli Yaklaşımı Seçin

Planlama uygulamaları açısından işletmeler tarafından genellikle benimsenmiş yaklaşımları ikiye ayırabiliriz:

Yalın Üretim: Daha az yazılım kullanarak planlama yönetimi sağlayan ve ürün gruplarını baz alan yaklaşım.

Kitle Üretimi: İş emirlerine dayanan ve tezgâh grupları bazında üretimi esas alan yaklaşım.

Söz konusu ettiğimiz bu iki yaklaşımın sıkça harmanlandığını kabul ederek, Netsis olarak her iki eğilimi de eşit derecede benimsiyor; planlama yazılımlarımızı yaratırken sizin işinizi kolaylaştıracak şekilde hibrid çalışmaları ve yaklaşımları da destekleyecek altyapılar sunuyoruz.

Ana Üretim Planlama

Bu modül, bütçe tahminlerinden üretim planını oluşturmaya kadar geçen sürecin otomatize edilmesini sağlar ve iki aşamalı çalışır:

Tahminleme İşlemleri

Amaç; geçmiş dönem verilerini ve dalgalanmaları da dikkate alarak, satış bütçesini en sağlıklı şekilde ortaya çıkarmaya yarayacak miktar tahminlerini ortaya çıkarmaktır.Sistem; yürütüm sırasında sizin seçeceğiniz veya tanımlayacağınız bir zaman dilimi için geçmiş dönem verilerini baz alarak istatistiksel modelleme yöntemleri uygular ve tanımlamış olduğunuz bu döneme dair tahmini miktarsal / tutarsal satış değerleri oluşturur.Dilerseniz, tahminleme yaparken çeşitli yöntemleri harmanlayabilir veya birden fazla yöntemin mantıklı kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. Yanı sıra, yürütülen tahminleri grafikleştirebilir; böylece sağlıklı analizler yaparak amacınıza yönelik en uygun yönteme karar verebilirsiniz.

Üretim Planının Dengelenmesi

Gerçekleştireceğiniz her sağlıklı tahmin, dengeli bir üretim planı yaratma konusunda size pek çok avantaj sunar.

Üretim planı; dönemlere yayılan satış miktarları ve müşteri siparişleri, minimum / maksimum stok değerleri, parti büyüklükleri ve kaba kapasite dikkate alınarak hazırlanır. Böylece güncel ATP (Available To Promise) değerlerine ulaşılır.

Üretim planının dengelenmesindeki temel amaç; güncel müşteri siparişlerine, sürekli yenilenen satış tahminlerine ve eldeki bakiyeye göre, eksik / fazla stok durumundan kaynaklanacak muhtemel sorunları ortadan kaldırmak ve taahhüt miktarlarına tam hakimiyet sağlamaktır. Sahip olacağınız bu hâkimiyet hâli, size müşterinize teslim tarihini sipariş anında telaffuz edebilme yeteneği kazandırırken, siparişlerin karşılanma becerisini de artıracaktır.

Kapasite Planlama

Amaç, belirli bir döneme dair üretim planını gerçekleştirmek için gereksinim duyulacak kaynaklar ile aynı dönem dâhilinde üretimde kullanılacak mevcut kaynakları karşılaştırarak muhtemel kapasite darboğazlarını öngörmek veya mevcut atıl kapasitenin nasıl değerlendirilebileceğine dair çıkar yolları tespit etmektir.Kapasite Planlama Modülü, size optimum üretim planı yaratma şansı sağlamakla kalmaz; kaynak kullanımınızı da optimize eder.

Senaryolara Hazırlıklı Olun

Bu modül, üretim planınızı yaparken size rakamsal verilere elle müdahale ederek çeşitli senaryolar yaratma olanağı sağlarken, yarattığınız senaryoların sonuçlarını gözlemleme ve analiz etme şansı verir.

Kaynaklarınızı Verimli Kullanın

Test amaçlı yaratacağınız sebep sonuç senaryoları sayesinde kaynak kullanımınızı kolayca dengeleyebilir, halen geçerli görünen darboğazlara, mesai – vardiya programlamasına, ek tezgâh kullanımına ve fason üretime dair kritik önlemler alabilirsiniz.

Personel ve Vardiya Takvimlerinizi Düzenleyin

Resmi tatiller, personel izinleri, vardiya süreleri, vardiyada aynı anda çalışan tezgâh sayısı benzeri bilgileri, fabrika geneli ve iş istasyonları bazında sisteme tanıtabilir; bu bilgiler doğrultusunda işletmenizin çalışma takvimini eksiksiz olarak düzenleyerek kapasite planlamasında maksimum faydaya ulaşabilirsiniz.

İşgücünüzü Verimli Kullanın

Her iş istasyonunuz için işçi sayısına, makine kapasitesine, çalışma takvimine ve maliyet bilgilerine göre ayrı ayrı tanımlamalar yaparak işgücünüzü en verimli şekilde planlayabilirsiniz.

Maliyetlerinizi doğru yönetebiliyor musunuz?Müşteri bazında ne kadar kâr ettiğinizden haberdar mısınız?Para fazlanız veya eksiğiniz mi var?Kredi kullanmanız gerekiyor mu?Tahsilatlardaki gecikmenin size yazdığı parasal yük ne kadar?Tüm fonksiyonlarınız ne kadar sağlıklı ve verimli bir şekilde işlerse işlesin; finans yönetiminiz zayıfsa işletme olarak başarıya ulaşmanız kesinlikle mümkün değildir. Üstelik iş dünyasının acımasız ortamında, aniden uçurumlardan uçurum beğenir hâle gelebilirsiniz.

Netsis olarak yarattığımız Finans Yönetimi çözümleri; cari hesaplar, çek, senet, nakit tahsilat ve tediye işlemleri, banka hesapları yönetimi, malzeme alımları, işçilik giderleri, amortisman, genel giderler gibi son derece kapsamlı bir çerçevede size yardımcı olacak uygulamaları kapsar.

Cari Hesaplar

Hesaplar, sistemin sağladığı olanaklar doğrultusunda Yaşlandırma Listeleri ve Özel Hesap Kapatma yöntemleri ile takip edilir. Yaşlandırma Yöntemi; sistemin ilk borca ilk alacak (ya da tersi) formülünü uygulayarak açık hesapları, gecikmeleri ve vade farklarını tespit etmesidir. Özel Hesap Kapatma fonksiyonunda ise borç kaydını alacak kaydı ile ilişkilendirme yolu ile manuel müdahale olanağınız bulunmaktadır.

Çok çeşitli algoritmalarla çalışan Yaşlandırma Listeleri; gecikme günü, kabul edilebilir ödeme günü, faiz hesabı, fatura bazlı ödeme / gecikme bilgilerini de sunarak Özel Hesap Kapatma yöntemlerini destekler.

Sistemin sağladığı imkânları kullanarak ödeme planlarınızı otomatik olarak hazırlayabilir, kontrol edebilir ve düzenleyebilirsiniz. Yanı sıra, on-line bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Finansman Raporu; döneme ait tüm alacaklar, borçlar, çek tahsilatları, nakit ve banka durumunu gösteren finansmanın can damarı kontrol mekanizmasıdır.

Sistem, cari hesaplara işlenen borç/alacak kayıtlarının vadelere bölünerek kayıt edilmesini olanağını da sunar. Arzu ettiğiniz ödeme planını hesap bazında belirleyebilirsiniz.

Mutabakat işlemleri sayesinde ise işlem sonuçlarını ilgili taraflara otomatik mektup (basılı gönderim), e-mail ve sms yolu ile iletebilirsiniz.

E-Defter / E-Fatura

e-Defter Uygulaması Nedir?

e-Defter, Vergi Usul Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri gereğince tutulması zorunlu olan defterlerin belirli format ve standartlara uygun biçimde elektronik dosya biçiminde hazırlanması, bastırılmaksızın kaydedilmesi, değişmezliğinin, bütünlüğünün ve kaynağının doğruluğunun garanti altına alınması ve ilgililer nezdinde ispat aracı olarak kullanılabilmesine imkan tanıyan hukuki ve teknik düzenlemeler bütünüdür.

Başlangıç aşamasında yevmiye defteri ve büyük defterin e-Defter kapsamında tutulması öngörülmüştür.

e-Defter uygulamak isteyen mükellefler uyumluluk onayı almış bir yazılım kullanmak zorundadır (Netsis olarak Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı e-Defter uygulamamızı sağlamaktayız).

e-Defter Uygulaması Nasıl Çalışır?

 • E-Defter dosyaları belirtilen standartlar ve formata uygun biçimde hazırlanır.
 • Oluşturulan e-Defter dosyası mühürlenir (tüzel kişiler) ya da imzalanır (gerçek kişiler). (Bu şekilde oluşturulan dosya, mükellefin beratının aldıktan sonra defter olarak saklamak zorunda olduğu dosyadır. Ancak bu dosyanın defter olarak geçerli sayılabilmesi için e-Defter beratının alınması zorunludur.)
 • Mühürlenen ya da imzalanan e-Defter dosyasının belli bilgileri alınarak berat dosyası oluşturulur.
 • Berat dosyası mühürlenir ya da imzalanır ve paketlenir.
 • Hazırlanan paket www.edefter.gov.tr adresinde bulunan e-Defter Uygulamasına giriş yapılarak yüklenir.
 • Berat dosyası Gelir İdaresi Başkanlığı mali mührü ile de mühürlenerek indirilecek biçimde defter sahibinin erişimine açılır.
 • Erişime açılan e-Defter beratı ile imzalı veya mühürlü e-Defter dosyası birlikte elektronik ortamda muhafaza edilecektir.

e-Defter Başvuru Süreci

 • Gerçek kişi mükellefler için nitelikli elektronik sertifika (e-imza) temin edilmesi,
 • Tüzel kişi mükellefler için elektronik fatura uygulamasından yararlanma iznine sahip olması ve bu çerçevede Mali Mühür temin edilmesi,
 • Uyumluluk onayı almış bir yazılım kullanılması,
 • www.edefter.gov.tr adresinde bulunan bilgi ve belgelerin tamamlanarak Gelir İdaresi Başkanlığına iletilmesi.

Banka İşlemleri

Netsis Banka Modülü ile rotatif, spot kredilerinizi; vadeli ve vadesiz mevduatlarınızı, repo ve teminat hesaplarınızı, Merkez Bankası banka kodları ile uluslararası SWIFT kodlarını takip edebilir, böylece işlemlerinizi tamamen otomatik hale getirebilirsiniz.

Bir yandan banka işlemlerini sistemden doğrularken, diğer yandan gelen faiz; komisyon hesaplamaları, BSMV kesintileri gibi hareketleri “banka işlemleri” seçeneklerini kullanarak takip edebilirsiniz.Anlaşmalı bankalarınız ile gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri anında on – line izleyebilirken dilerseniz daha sonra sisteme dosya transferi yolu ile aktarabilirsiniz.

İhracat Uygulaması

Bu uygulama; tekliften siparişe, çeki listesinden sevk irsaliyesine, proformadan esas faturaya dek uzanan süreçte beher ihracat operasyonuna ait tüm belgeleri ilgili ihracat operasyonuna ait dosyanın altında toplayarak, her türlü operasyonu tek ekrandan kolayca yönetebilmenizi sağlar.

Ayrıca, ek masrafları içeren her türlü belge ve evrakı da aynı dosyaya ekleyebilir, ihtiyacınıza göre çok sayıda evrak tasarlayarak basabilirsiniz.

İthalat Uygulaması

İthalat kapatma sırasında yapılan masraf dağıtım işleminde, farklı yöntemler desteklenmiştir. Her masraf için ayrı yöntem kullanılabilmekte, örneğin bir masraf mal ağırlığına göre başka bir masraf, mal miktarına göre farklı katsayılar ile dağıtılabilmektedir.

Dahilide işleme belgesi ile ithal edilen malların takibi ve antrepo takibi (parçalı ithalat) desteklenmektedir.

Günümüzün globalleşen iş dünyasında gerek iş süreçlerinizi hızlandırmanıza, gerekse rakiplerinize fark atarak rekabet ortamında ön sıralara yerleşmenize destek verecek Netflow ile bilgi paylaşımı ve süreç yönetiminde zaman kayıplarına son!

Öncelikli olarak bilginin doğru ve güvenli taşınmasında etkin rol oynayan NetFlow; Netsis’in müşteri ilişikileri yönetiminden, tedarik zinciri sürecine, finans yönetiminden, dış ticarete farklı modülleri ve işletmelerin farklı departmanları arasındaki iletişimi hızlandırmak üzere geliştirildi. Böylece üretim, planlama, lojistik, finans ve idari alanlardaki farklı süreçleri kısa sürede elektronik ortama taşıyıp yönetebileceksiniz. Web tabanlı olarak geliştirilen NetFlow sayesinde internet olan her yerde ofis ortamında çalışabilirsiniz.

İşletmenizin farklı iş akış süreçlerini tek platformda birleştirecek NetFlow; kişiye özel form tasarımı, mevcut iş süreçlerinden bağımsız doküman ve iş onayı paylaşımı ile kurum içindeki iş akış süreçlerinin performansını artırırken, süreçlerinize de hız kazandırıyor. Kurum içindeki süreçlerin denetimine katkıda bulunan bu yeni ürün, aynı zamanda dokümanlarınızın akışını yönetmek üzere de tasarlandı. Süreçlerinizi elektronik ortamda akıtan NetFlow ile iş süreçlerinizin otomasyonunu gerçekleştirerek, performans artışı sağlayacak ve süreç maliyetlerinizi de düşürerek tüm kaynaklarınızı daha verimli kullanabileceksiniz.

NetFlow’u tercih etmeniz için çok sebep var:

Kendi ekranlarınızı ve kendi akışınızı tasarlayarak çalıştırma ve yönetme imkanı ile ister dokümanlarınızı ister formlarınızı hemen elektronik ortama taşıyın, akış ve onay sistemine dahil etme fırsatını yakalayın.

Netsis uygulamaları ile tam entegre yapısı sayesinde, ERP, NetCRM ve NetİKS de dahil olmak üzere farklı Netsis uygulamalarındaki süreçleri birleştirip tek bir akış şekline getirebilme imkanı elde edin, ister tek başına ister sistemler arası kullanın.

NetFlow’un üstün teknolojik özellikleri ile sağladığı; süreçlerinizin her adımında gerekli yerleri bilgilendirme, arka planda iş çalıştırma ya da farklı uygulamalardan bilgi alma/bilgi verme yeteneklerinden yararlanın, uygulamalarınızı konuşturun.

İş süreçlerinizi kolayca elektronik ortama taşıyarak, hızlı ve hatasız bir şekilde işlemesini sağlayın, verimliliğinizi artırın.

Süreçlerinizin görselleşmiş hallerini inceleme, büyük resmi görme fırsatı ile iş süreçlerinizi iyileştirin.

Tasarladığınız formaları istediğiniz gibi değiştirin, yenilerini devreye alın, kimseye bağımlı kalmadan işletmenizin dinamizmini sisteminize yansıtın.

Belge izlenebilirliği, erişilebilirliği ve dağıtımı artarken, departmanlarınızın entegrasyonunu geliştirin.

Zamanlanmış görevlerinizi bırakın NetFlow yönetsin, istediğiniz her iş otomatik olsun, takibi, raporlaması kolay olsun, her zaman elinizin altında olsun.

Kritik süreçlerinizin takibini kolaylaştırın, kontrol altına alın, hiçbir işiniz sürüncemede kalmasın, zamanında tamamlansın.

Hepsinden önemlisi en yeni teknolojilerin, yeni nesil yazılım mimarilerinin üstün özelliklerine, 22 yıllık Netsis güvencesi ile sahip olun, sisteminizin sürekli yeniliklere yetenekleri artarken, geleceğe güvenle bakın, kafanız rahat olsun!

Netsis, sipariş süreçlerini internete taşıyarak işlerini zaman ve mekandan bağımsız olarak yürütebilmek isteyen şirketler için “Netsis B2B” çözümünü kullanıma sunuyor. Kişisel bilgisayarların yanı sıra tablet bilgisayarlarda da kullanılabilen çözüm; mesai saatleri ve coğrafi koşullarla sınırlı kalmayıp ürünlerini dünyaya sunmayı hedefleyen, mevcut bayi ve satış temsilcilerinin siparişlerini çok daha etkin yöneterek “tam zamanında teslimat” garantisi verebilmek isteyen şirketlere hitap ediyor.

Bayilerin ve satış temsilcilerinin hesaplara ait sipariş ve ödeme bilgilerine anında erişimini sağlayarak e-posta, telefon ve faks trafiğini ortadan kaldıran Netsis B2B çözümü zamanının değerini bilen şirketlerin en büyük yardımcısı oluyor.

 • Netsis B2B çözümü ile her an her yerden sipariş alın.
 • Siparişleri telefon, faks ya da e-posta ile almak yerine Netsis B2B sistemi üzerinden alın; sipariş karşılama oranı ve hızınızı artırın! Hatalı siparişleri ise yok edin!

Sahada toplanan siparişlerin anında sisteme aktarılmasına, hatta istenirse bir üretim ya da tedarik emri olarak tanımlanmasına olanak tanıyan web tabanlı sistem, bayilerin kullanımına da açılabiliyor. Bu sayede bayiler kendilerine özel ödeme seçenekleri, vadeler, kredi kartına göre değişen komisyon oranları gibi bilgilere birkaç tuşla kolaylıkla erişebilme, cari hesap ekstrelerini anlık olarak görüntüleyebilme ve siparişlerinin durumunu takip edebilme fırsatı yakalıyor. Satış temsilcileri de kendi sorumluluklarındaki bayilerin hesap ve sipariş durumlarını görüntüleyerek gerekirse onlar adına sipariş girebiliyor.

Tedarik ve sipariş süreçlerinin otomasyonunu Netsis B2B çözümü ile sağlayan firmalar için küresel tedarik ağlarında yer alma fırsatı doğuyor.

Netsis B2B çözümü ile sipariş süreçlerini yöneten şirketler, otomasyon sistemi olmayan şirketlerin yaşadığı tüm risklerden; hatalı, eksik ya da geç ürün teslimi gibi olumsuz durumlardan kurtulmuş oluyor.

 • Netsis B2B ile bayilerinizin ve satış temsilcilerinizin ürünlerinizi inceleyip karşılaştırabilecekleri, siparişleri, ödeme bilgileri ve duyurularınızı takip edebilecekleri 7/24 çalışan bir kanalınız olsun!
 • Alım tutarları, ödeme planları ve ihtiyaçlarına göre farklı tipte bayilerinize farklı avantajlar sunun!

Netsis B2B çözümü aynı zamanda özelleştirme imkanı sağlıyor. Sepetim, sipariş özeti gibi bir çok ekranın görüntüsü ve davranışı kullanıcıların istekleri doğrultusunda özelleştirilebiliyor. Kullanıcılar, kendilerine ve iş yapış şekillerine özel sayfaları uygulamaya ekleyebiliyor. Uygulama, üçüncü parti geliştiricilerin sistemle bütünleşmesine olanak sağlayan teknik bir altyapı sunuyor. Bu sayede kullanıcıların kendilerine özel iş süreçlerini sisteme entegre etmelerine olanak sağlanıyor.

Gerçek zamanlı ve çok yönlü analiz imkanı sağlayan Logo Mind, modern kullanıcı arayüzü, esnek mimarisi ve ölçeklenebilir fiyatlandırma modeli ile web-tabanlı ve tam kapsamlı bir iş zekası çözümü sunar.

BROŞÜRÜ İNDİRİN

İnteraktif Raporlama

İnteraktif raporlarma sayesinde, farklı birimlerden olan çalışanlarınızı, aynı anda aynı rapor üzerinde çalışarak; işletmenizin hızlı bir şekilde rapor üretmesini sağlar.

Eş Zamanlı Kullanıcı Yapısı

Eş zamanlı kullanıma göre tasarlanmış yapısı sayesinde, çalışanlarınızı aynı anda uygulama üzerinde işlem yapabilmesini sağlar.

Büyük Veri

Günümüzde, veri odaklı işletmeler için, en büyük rekabetçi üstünlük olan “Büyük Veri” analizi yapabilmenizi sağlar.

Dashboard

Basit ve kullanıcı dostu “dashboard” lar sayesinde, işletmenizin hızlı bir şekilde veri analizi gerçekleştirebilmesini sağlar.

Veri Entegrasyonu

Sahip olduğu kolay veri entegrasyonu sayesinde, işletmenizin her biriminden gelen farklı veriyi bir çatı altında analiz edebilmenizi sağlar.

Veri Tabanı Katmanı (Meta Data)

Yapısında bulunana özellikler sayesinde, “meta data” kullanabilmenizi sağlar.

OLAP Küpleri

Verilere daha hızlı bir şekilde erişebilmeniz ve çok boyutlu analizler yapabilmeniz için, OLAP Küpleri yapısına sahiptir.

Mobil Erişim

Uygulamaya istenilen zamanda, istenilen yerden ulaşabilmenizi sağlamak için mobil uyumlu bir alt yapı sağlar.

ETL

ETL, dış kaynaklarda yer alan verilerin iş ihtiyaçlarına göre yararlı bilgi haline dönüştürülmesi ve raporlanması için veri ambarına yüklenmesinde kullanılan bilgi işleme teknolojisidir. Birçok kaynaktan alınan datayı belirli formata getiren Logo Mind’ın ETL özelliği dataları belirli kriterlere göre sıralayarak zaman kaybı olmadan işlenmesini sağlar.

Denetim Kaydı

Yetkilendirme özelliği ile raporlarda satır-sütun güvenliğine kadar detaylı yetkilendirme imkanı sunan Logo Mind, gelişmiş güvenlik teknolojisi ile erişim denetimi sağlar.

Mobil Cihazlardan Hızlı ve Kolay Erişim

Logo 3 platformunda geliştirilen Netsis Wings, HTML 5 katmanı ile istemci tarafında işletim sisteminden bağımsız olarak internet tarayıcısı üzerinden kullanılabiliyor. İhtiyacınıza göre hem internet tarayıcısından hem de masaüstünden kullanabileceğiniz Netsis Wings; şirket içi süreçlerin verimli ve etkin yönetimi, veri işleme sürecindeki hataların azaltılması ve çalışanların karar alma sürecinde bilgiye anında ulaşabilmesi gibi birçok faydayı işletmelere getirecek zengin fonksiyon kümesine sahip.

Yıllık Abonelik Modeli ile Lisanslama

Yıllık abonelik modeli ile yanızca ilk yıl ve tek bir kez alınacak aktivasyon bedeli sonrasında, yıllık kullanıcı bazlı fiyatla Netsis Wings, Kurumsal Kaynak Planlama Çözümüne (ERP), sahip olabilir ve bu modelin esnekliğinden faydalanabilirsiniz. Firmanızın büyümesine paralel olarak kullanıcı sayılarını artırabiliyorsunuz. Yıllık abonelik modeliyle lisanlama, tek seferde belli bir maliyetle lisans satın almak ve bunu takip eden yıllarda güncel tutmaya çalışmak yerine, sürekli güncel ve mevzuata uygun bir ürün kullanmayı güvence altına alıyor.

Rol Bazlı Kişiselleştirilebilir Masaüstü

Netsis Wings ile birlikte, kullanıcı rolüne göre gelen öndeğer masaüstlerinin yanı sıra en sık kullanılan işlemleri kısayol olarak tanımlamak, gruplamak ve özel olarak oluşturulan masaüstlerinde toplamak da artık mümkün. Kullanıcılara hız kazandırmak amacıyla kısayol tuşlarında da özelleştirme imkanı sunan Netsis Wings, oluşturulan kısayol komutlarında da değişiklik yapma olanağı sağlıyor.

Estetik Tasarımlı Arayüzler

Sezgisel ve kolay kullanım baz alınarak, yeni nesil teknolojilerle geliştirilen Netsis Wings’nin göz yormayan, estetik tasarımı sayesinde ERP deneyimi artık daha keyifli hale geliyor.

Zengin Fonksiyonlara Sahip Ana Paket ve Opsiyonel Modüller

Tüm ihtiyaçlarınız düşünülerek hazırlanmış birçok standart modülün yanında işletmenize özel çözümleri de bulabileceğiniz opsiyonel modüller ile kendinize en uygun kurumsal kaynak planlama çözümünü oluşturabilirsiniz. Netsis Wings; Finans Yönetimi, Muhasebe Yönetimi, Satış Yönetimi, Dış Ticaret Yönetimi, Üretim Yönetimi, Malzeme Yönetimi, Planlama, Kalite Kontrol, Tedarik Zinciri Yönetimi gibi kapsamlı modülleriyle ve Logo’nun e-Devlet, İş Analitiği, CRM, İnsan Kaynakları ve Tedarik Zinciri çözümleri entegrasyonlarıyla tüm süreçlerinizi kontrol altına alır ve iş verimliliğinizi artırır.