SM Planner

NET1 Teknoloji Anonim Şirketi

Hızlı Teklif Talebi

Sm Planner İle Yüzünüz Gülsün

Sm Planner, web tabanlı bir Müşteri İlişkileri Yönetimi uygulamasıdır. En büyük yardımcınız Sm Planner, saha operasyonlarını yönetmeniz ve müşteri memnuniyeti sağlamanız adına ihtiyaç duyduğunuz tüm verileri ve fonksiyonları içerir.
Tüm Hakimiyet Sizde
İster bilgisayar, ister akıllı telefon, ister tablet sahibi olun; Sm Planner ve Mobil CRM’in sunduğu pratik fonksiyonlar sayesinde işinize ve sahaya hakimiyet, size parmak ucunuz kadar yakındır.

Kullanım Özellikleri Ve Sağladığı Kolaylıklar

Sm Planner sayesinde mevcut ve potansiyel müşterilerinize ait tüm bilgilere aynı noktadan ulaşabilir; satış fırsatlarını, tekliflerinizi, siparişlerinizi ve satış öncesi süreçlerinizi bir iki tıkla yönetebilirsiniz.

Bayilerinizin ve sahadaki satış ekibinizin müşterilerle gerçekleştireceği görüşmeleri Sm Planner ile planlayabilir, gelişmelerin sonuçlarını anlık olarak takip edebilirsiniz.

Müşterilerinizin satış sonrası hizmet ve ürün taleplerini Sm Planner ile yönetebilir, böylece müşteri ilişkilerinin her aşamasını kayıt altına alabilirsiniz.

Sm Planner, size müşteri odaklı çözümler sunar. Her müşterinize özel fotoğraf, firma logosu, ses kaydı gibi belgeler ekleyebilir, müşteriler, ürünler, teklif ya da siparişler için hangi bilgileri takip etmek istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz.

Satış temsilcileriniz ve bayilerinize fırsat ve görevler atayabilir; hatırlatma fonksiyonları, paylaşım duvarları, dijital pazarlama ve anket sistemleri sayesinde satış/pazarlama performansınızı maksimuma ulaştırabilirsiniz.

iOS (iPhone, iPad) ve Android işletim sistemli cihazlarda çalışabilen Mobil Sm Planner uygulaması ile sisteme yüklü tüm verilere her noktadan erişim.

ERP sistemlerinden bağımsız çalışabilme.

NETSIS ERP sistemi ile entegre çalışma özelliği.

İşletmenizin veri arşivinde yer alan MS Office Excel dosyalarından müşteri, ürün ve irtibat bilgilerini Sm Planner sistemine kolayca aktarabilme.

Sistemdeki ürün, müşteri ve irtibat bilgilerinin istendiği anda MS Office Excel formatında dışarı aktarım fonksiyonu.

“Sayfam” ekranı sayesinde sık kullandığınız alanlara tek bakışta hakimiyet.

SMS, e-Posta gönderimi ve “Duvar” uygulamaları sayesinde alternatif iletişim seçenekleri.

“Akıllı arama” özelliği sayesinde, kullanım sırasında sıkça ihtiyaç duyulan ürün, müşteri bilgileri, aktivite ya da e-Posta gibi içeriklere kolay ulaşım.

Satış süreciyle ilgili sahada görevli kullanıcılara görev atama özelliği ve bu görevlere ait hatırlatmalar.

Müşterilerle gerçekleştirilen her türlü yazışmayı takip imkanı.

Satış aktivitelerini ve tanımladığınız kullanıcı görevlerini MS Outlook ya da Google takviminize otomatik olarak ekleme imkânı.

Müşteri, fırsat, ürün, aktivite gibi kayıtların kayıtlı tarihçesini tek bakışta görüntüleme özelliği ve sınırsız sayıda not girme olanağı.

“Rapor” modülü ile serbest raporlama.

Türkçe, İngilizce ve Rusça dil desteği.

Sm Planner İle Hedefe Kilitlenin

Kaynaklarınızı ve bütçenizi verimli kullanın!

Her yıl, hizmet ve ürünlerimizin reklâmları ve markamızın tutundurma faaliyetleri için kayda değer büyüklükte bütçeler ayırır, müşterilerimizle en sağlıklı iletişimi sağlamak için yeni yollar ararız. Bütçenizi daha etkin kullanmak istiyorsanız, Sm Planner’i deneyin.

Doğrudan pazarlama aktiviteleriniz sırasında oluşturduğunuz “aday müşteriler” listesini toplu olarak MS Office Excel’den Sm Planner’e aktarın; bu etkinlikler sırasında gerçekleştirdiğiniz temaslar sonucunda kazandığınız yeni müşterileri kolayca takip edin.

Aday ve potansiyel müşterilerin tüm bilgilerini arşivlerken segmentlerini ve kategorilerini tanımlayın; yaratabileceğiniz künyeler sayesinde müşteri firmanın tüm yetkililerine ait iletişim bilgilerini toplu yönetin.

Yeni müşterinize hangi yolla ulaştığınızı, müşterinizle tanışma anında sisteme not edin. Böylece, hangi pazarlama ve reklâm aktivitenizin size daha efektif bir şekilde yeni müşteri kazandırdığını ölçümleme şansı kazanın.

Hangi satış aktivitenizin hedeflerinize ulaşmak adına size daha çok fayda sağladığını tespit edin. Pazarlama bütçenizi düzenlediğiniz etkinliklerin verimini ölçerek yönetin.

Sm Planner, rakiplerinizin ve rakip ürünlerinin kaydını tutabilmenize de yardımcı olur. Aday ve potansiyel müşterilerinizden rakiplerinizle iletişimde olanlar için rekabetçisatış taktikleri kullanın.

Aday müşteriler ve potansiyel müşterileriniz için detaylı sınıflandırma listeleri tasarlayın, e-posta gönderimlerinde bu listelerden yararlanın.

Birebir pazarlama faaliyetlerinizde gönderdiğiniz e-postalara web içerikleri ekleyip, e-postaların okunup okunmadığını görüntüleyin.

Tüm fuar, seminer, reklâm etkinliklerinizin maliyet bilgilerini detaylı şekilde sistemde arşivleyin; sınırsız sayıda ek alan ve etiket ekleyebilme özelliği sayesinde bilgilerinizi sınıflandırın.

Satış

Satış ekibiniz sadece işine odaklansın!

Satış ekibinizin mevcut CRM sisteminize düzenli kayıt giremediğinden veya kayıt girmek ve kayıtları düzeltmek ile çok zaman harcadığından şikayetçiyseniz artık bunları sorun etmeyin. Sm Planner’in e-posta ve takvim ile senkronize çalışan pratik yapısı sayesinde, kayıt girişi ve müşteri takibi artık yük olmaktan çıkıyor.

Sm Planner ile kötü haberleri hemen duyun, vakit kaybetmeden çözüm bulun.

 • Mobil CRM’in size sağladığı olanaklar sayesinde müşterilerin adres bilgilerini harita üzerinde tanımlayın; size en yakın müşterileri sorgulama fonksiyonu, işinizi kolaylaştırsın. Böylece, aynı bölgede faaliyet gösteren potansiyel müşterilerinize güncel ve onlara tanıdık gelecek referanslar sunma şansını yakalayın.
 • Aday müşteriler ve potansiyel müşteriler için daha önce gerçekleştirilmiş tüm aktiviteleri görüntüleyerek yeni satış stratejileri oluşturabilme imkânından faydalanın.
 • Satış yöneticilerinin, tüm satış ekibinin gerçekleştirdiği aktiviteleri takip edebilmesini; ekip üyelerinin birbirlerine iş atayabilmesini ve otomatik e-postalar ile ekip içi bilgilendirme olanağı sağlayın.
 • Satış ekipleri, takvim üzerinden pratik bir şekilde aktivitelerini ve işlerini planlasın; planlanmış işler için hatırlatma uyarıları atasın.

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım edemez. Sm Planner ile hedefe kilitlenin!

 • Satış süreçlerini “Fırsat”, “Teklif” ve “Sipariş” başlıkları altında takip edip, her operasyona ait dökümanları ayrı ayrı arşivleyin.
 • Açılmış bir fırsatın üzerinden teklifler oluşturun, daha sonra bu teklifleri sipariş kaydına dönüştürün.
 • Bu süreçlerde hangi kalem ürün veya hizmetin kime, ne fiyatla, nasıl satıldığını ya da önerildiğini tahmini satış olasılıklarıyla takip edin.
 • Sıcak satış imkânı doğduğunda “fırsat yaratarak” satış sürecini kolaylıkla takip edebilme yeteneği kazanın.
 • Yaratmış olduğunuz “fırsat”a istinaden gerçekleştirilen ziyaretleri, sunumları, görüşmeleri ve toplantıları kayıt altına alın.
 • Satış olasılığının hangi durumdan ne duruma geldiğini “fırsatın tarihçesi” üzerinden izleyin.
 • Fırsatlara istinaden verilen tekliflerin tüm sürümlerinin birbirine bağlı olarak takibini yapın; isterseniz fırsata ve teklife dair hazırlanan ek belgeleri daha sonra kolayca hatırlamak için sisteme ekleyin.
 • Hangi ürün veya hizmetlerinizle hangi müşterilerinizin ilgilendiğini görüntülerken, kimlerin hangi ürün veya hizmetinize sahip olduğuna bakarak yeni satış fırsatları tasarlayın.
 • Sözleşmesi bitecek müşterileri kolayca ve fırsatları kaçırmadan görüntüleyin; sözleşmesi biten müşteriler için otomatik “yeni fırsat” oluştururken sözleşmenin yenilenmesinden sorumlu olacak kişiyi bu görevi üstlendiğine dair otomatik e-posta ile bilgilendirin.
 • Fırsatları nasıl kazandığınızı veya hangi rakibe karşı neden kaybettiğinizi sadece birkaç işlemle arşivleyin ve sonraki satışlarda dikkate alınması gereken hususları raporlayarak diğer kullanıcılar ile paylaşın.
 • İstendiği taktirde, satış ekibinin ve bayilerin gerçekleştirdiği ürün veya hizmet satışlarını ayrı ayrı takip edin; oluşan fırsatlar anında bayilere atanabilsin ve aynı anda size otomatik bilgilendirme yapan e-postalar ulaşsın.
 • Kurum içi ve kurum dışı satışları ayrı ayrı izleyin.
 • Kabul edilen teklifleri en pratik ve hızlı şekilde siparişe çevirin; ekibinizi gecikmelerden haberdar edin.
 • Portföyünüzde yer alan öncelikli müşterilerinize özel listeler tasarlayın ve bu müşteri listelerine toplu e-posta göndererek kampanyalarınızdan, yeni ürün ve hizmetlerinizden müşterilerinizi haberdar edin.

Her türlü detaya hakim olun, hizmet kalitenizi yükseltin
Şirket başarısının en önemli sırrı şirketin mevcut müşterilerinin memnuniyetini sağlamak ve yönetmektir.Sm Planner müşterilerinize sunduğunuz hizmetlerin süreçlerini takip ederek hem destek ekibinizin performansını ölçmenizi sağlar; hem de hizmet kaliteniz konusunda içiniz rahat olur.
Servis yönetimi kalitenizi yükseltecek Sm Planner uygulaması sayesinde her aşamadan haberiniz olsun; süreci anlık olarak takip edip kritik operasyonlar için zaman kaybetmeden harekete geçin.

Müşterileri kullandıkları ürün ve hizmetlere göre ayrı ayrı sınıflandırarak görüntüleyin.
Müşterilerden gelen tüm hata, istek, şikayet ve yardım taleplerini kayıt altına alıp, bu kayıtların hangi ürün ya da ekip ile ilgili olduğu bilgisini arşivleyin.
Müşterilerden gelen destek taleplerini satış ekibinizdeki kullanıcıların birbirlerine otomatik e-posta gönderimleri ile iletmesini sağlayın.
Bir taleple ilgili saha ekibinizdeki kullanıcının yapmış olduğu her türlü işlemi kayıt tarihçesinden izleyin.
Girilen taleplerle ilgili açık, çözülmüş ya da kapatılmış kayıtların yüzdesi gibi istatistikleri grafiksel olarak görüntüleyin.
Günü geçmek üzere olan talepleri grafiksel ortamda takip ederek, sürece zamanında müdahale şansını kaçırmayın.
Servis elemanlarınızın müşterilerinizin taleplerine ne hızla cevap verdiğini ölçümleyin.
Servis veya tedarik elemanlarınızın firmanız adına vermeyi taahhüt ettiği hizmette ne kadar dakik olduğundan haberdar olun; ekiplerinizin performansını analiz edip raporlayın.
Olumlu ve olumsuz sonuçlanan tüm talep ve şikayetlerin takibini kolayca gerçekleştirin.
Müşterilerinize onları tanıdığınızı hissettirin
Hedeflerinize ulaşmak için önce müşterilerinizden yardım alın. Dilediğiniz formatta ve sayıda anket tasarlayın; hazırlanan anketleri sadece bir müşterinize veya önceden hazırlanmış toplu müşteri listenize tek tıkla gönderin.

“Müşteri Kullanım Alışkanlıkları” anketi sayesinde Ar-Ge çalışmalarınız için en sağlıklı veriye birinci elden ulaşın.
“Müşteri Talep Anketi” ile yeni siparişler toplayın; müşterilerinizin en çok talep ettiği ürünleri tespit edin.
Müşterilerinizle paylaşacağınız “Hizmet Performansı Anketi” sayesinde aksayan noktaları kolayca tespit edip, kalite standartlarınızı yükseltin.
Anketlerin değerlendirme sonuçlarını ve ortalama skorlarını görüntüleyip, en güncel verileri yönetim, saha ekibi ve bayileriniz ile hızlı ve kolayca paylaşın.